Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığına Emin Müftüoğlu Seçildi

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 5. Olağan Genel Kurulu’nda gerçekleşen seçim sonucunda, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu oldu.

Divan Kurulu başkanlığını Hatip Çopur’un yaptığı genel kurulda faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporu oybirliği ile kabul ve ibra edildi.
242 delegenin oy kullandığı Genel Kurul’da iki başkan adayı ile seçime gidildi. 242 delegeden 152  oy alan Emin Müftüoğlu Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı’na seçildi. Diğer başkan adayı Muhammet Berat Alphan ise 86 oy alırken, 4 oy geçersiz sayıldı.

Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu başkanlığındaki federasyonun yeni yönetim kurulunda yer alan isimler şöyle:
"Fikret Hayali, Bahattin Akyön, Arif Öztan, Mehmet Samsa, Alper Önoğlu, Metin Cengiz, Mehmet Sarıtaş, Kenan Güler, Av.Elif Merve Ertekin, Av. Fatih Erdöl, Özgür Taylan Budak, Özhan Özgöbek, Prof.Dr. Bayram Keskin, Bülent Özçelik"
Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu seçim sonrası yaptığı konuşmada, daha önceki dönemde yaptıklarının daha fazlasını yapmak ve bisiklet sporunu daha ileriye taşımak için çalışacaklarını belirterek genel kurula katılan herkese teşekkür etti.