Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Tour of Antalya başladı

23 ülkeden 29 takım ve 173 sporcunun mücadele ettiği Tour of  Antalya, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve turun ana sponsoru olan AKRA Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut’un damalı bayrağı sallamasıyla başladı. 

149.2 ki·lometreli·k Antalya - Antalya etabını İsrael Start-Up Nation’dan Mihkel Raim 3 saat 22 dakika 45 saniye sonunda kazanırken, ikinciliği Adria Mobil Takımı’ndan Marko Kump, üçüncülüğü de Sport Vlaanderen Baloise Takımı’ndan Kenneth Van Rooy elde etti.

Etabın birincisi olan Mihkel Raim, ikinci gelen Marko Kump ile üçüncü olan Kenneth Van Rooy’a ödüllerini Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal takdim etti.
 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu Ferdi Klasman birincisi Mihkel Raim’e magenta renkli mayosunu giydirdi. Ayrıca sporcunun kazandığı sarı mayoyu da Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş takdim etti.
 
Turuncu mayoyu Vitaly Buts’a Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı giydirdi. Yeşil Mayo’nun da sahibi olan sporcuya bu mayosunu ise organizasyonun ana sponsoru olan AKRA HOTEL/ BHM Otelcilik A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut takdim etti.
 
21 Şubat Cuma günü 165.3 kilometrelik Kemer - Antalya etabı ile devam edecek  Tour Of Antalya 23 Şubat Pazar günü Side - Antalya etabıyla sona erecek.