Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Teknik Kurul Kararları

Yönetim Kurulu tarafından onaylanan Aralık ayında yapılan Teknik Kurul kararları aşağıda belirtilmiştir.

BÖLGESEL YARIŞLAR 
Alt yapının gelişmesi  için  81 il’i kapsayacak şekilde Bir günlük Bölgesel yarışların düzenlenmesine ve bu yarışlarda 9-11 yaş aralığında olan çocukların minikler kategorisi olarak kız-erkek beraberce yol bisikleti şartı olmadan, yol bisikleti ile gelenlerin ise dişli tahdidiyle yarışmasına  ve bu yarışlarda  Minikler,Yıldız B-A takımlarının yarışmalarına, 

KATEGORİLERİN DÜZENLENMESİ

Kendi yaş gurubun da son senesini yarışan sporcunun bir üst kategori de  yarışmasına izin verildi. Yıldız kızlar iki guruba bölünerek A ve B olarak belirlendi.

YENİ BRANŞLAR 
Downhill ve Enduro kategorisinin alt branş olarak eklenmesine, Cyclo-Cross  ile Tirial yarışlarının faaliyet takvimine alınmasına, 

MASTERLER
Daha sağlıklı ve hareketli toplumların oluşturulması amacıyla her yaşta spor teşvik edilmiş olup  bu sene faaliyet takvimine  6 adet yol ve 14 adet MTB Master yarışı alınmıştır.  Master yarışının olmadığı bir organizasyonda daha önce master yarışmış bir sporcunun rotasyon yapılarak elit kategorisin de yarışabilmesine olanak sağlanmıştır. Gelecek yıl sponsor destekli Master  yarışları güçlendirilecektir. 

GÖZLEMCİ
Türkiye sınırları içerisinde yapılan Fedarasyon, özel ve Granfondalar dahil bütün yarışlara gözlemci atanmasına, 
Ek olarak da Faaliyet Takvimi’nin daha anlaşılır olması amacıyla Yol ve MTB yarışlarının ayrı ayrı yayınlanmasına karar verilmiştir.