Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Mekanisyenlik Yetiştirme Kursu
gün
saat
dakika
saniye
Sezonun son yarışı tamamlandı

Sezonun son yarışı olan Türkiye Şampiyonası 4. Etap Puanlı Yol Yarışları Aksaray’da düzenlendi. 

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, 26 - 27 Ekim tarihlerinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası 4. Etap Puanlı Yol Yarışları altı farklı kategoride yapıldı. 26 Ekim’de yol yarışları gerçekleştirildi. Aksaray Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi önünden start aldı ve Aksaray şehir merkezinde Valilik Binası önünde sona erdi. 

Beş sporcunun yarıştığı, 70 km’lik yarış sonrasında Büyük Kadınlar’da sonuçlar,


1. Keziban Koyun - Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
2. Mehlika Elmalı - Yeşil Giresun Belediyespor 
3. Çağla Şengör Danacıoğlu - Isparta Bölge Spor Kulübü


Dokuz bisikletçinin 63 km pedal çevirdiği Genç Kadınlar Yarışı’nda,
1. İrem Zeynep Özver - Sakarya Türk Telekom Spor Kulubü
2. İremnur Korkmaz - Talas Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 
3. Damla Pala - Söğütlü Spor Kulübü 


33 sporcunun yarıştığı, 53 km’lik Yıldız Kadınlar Yarışı’nda,
1. Funda Taşkın - Kayseri Gençlik ve Spor Etkinlikleri Kulübü
2. Gamze Öztürk - Giresun Lisesi Bisiklet İzcilik Dağcılık Spor Kulübü
3. Yasmin Uçar - Gaziantep Belediye Spor Kulübü 


42 bisikletçinin start aldığı 70 km’lik Genç Erkekler Yarışı’nda,
1. Tahir Buğra Yiğit - Çatalhüyük Çumra Belediye Spor Kulubü
2. Mustafa Yıldız - Bolu Belediye Spor Kulübü 
3. Bekir Erdem Akıl - Gaziantep Belediye Spor Kulübü


119 sporcunun 63 km boyunca mücadele ettiği Yıldız Erkek A Yarışı’nda,
1. Mustafa Ayyorkun - Konya Gençlik Spor Kulübü
2. Faruk Salman - Çatalhüyük Çumra Belediye Spor Kulubü
3. Muhammed Çevik - Taşkent Spor Kulübü 


116 sporcunun yarıştığı, 53 km’lik Yıldız Erkekler B Yarışı’nda, 
1. Ramazan Yılmaz - Çatalhüyük Gençlik Spor Kulübü 
2. Ali Küçük - Taşkent Spor Kulübü 
3. Musab Arabacı - Sorisa Spor Kulübü 


27 Ekim’de start ve finiş noktası Spor Fakültesi önü olmak üzere 4 km’lik parkurda Aksaray Üniversitesi kampüs içinde kriteryum yarışları yapıldı. 


Büyük Kadınlar’da dört sporcu, parkurda sekiz tur atarak 32 km’lik yarışı tamamladı. 
1. Keziban Koyun - Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
2. Çağla Şengör Danacıoğlu - Isparta Bölge Spor Kulübü
3. Mehlika Elmalı - Yeşil Giresun Belediyespor 


Genç Kadınlar’da sekiz sporcu, parkurda altı tur atarak 24 km boyunca yarıştılar.
1. İrem Zeynep Özver - Sakarya Türk Telekom Spor Kulubü
2. İremnur Korkmaz - Talas Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 
3. Handan Melike Uzun 


Yıldız Kadınlar’da 31 sporcu, parkurda beş tur atarak 20 km boyunca mücadele ettiler. 
1. Funda Taşkın - Kayseri Gençlik ve Spor Etkinlikleri Kulübü
2. Gamze Öztürk - Giresun Lisesi Bisiklet İzcilik Dağcılık Spor Kulübü
3. Almina Bahar Öner - Söğütlü Spor Kulübü 


Genç Erkekler’de 40 sporcu, parkurda sekiz tur atarak 32 km’lik yarışı tamamladılar. 
1. Tahir Buğra Yiğit - Çatalhüyük Çumra Belediye Spor Kulubü
2. Emirhan Bulu  - Giresun Lisesi Bisiklet İzcilik Dağcılık Spor Kulübü 
3. Mustafa Yıldız - Bolu Belediye Spor Kulübü 


Yıldız Erkekler A kategorisinde, 116 sporcu, parkurda yedi tur atarak 28 km boyunca mücadele ettiler.
1. Faruk Salman - Çatalhüyük Çumra Belediye Spor Kulubü
2. Mustafa Ayyorkun - Konya Gençlik Spor Kulübü
3. Mesut Enes İpek - Taşkent Spor Kulübü 


Yıldız Erkekler B kategorisinde, 111 sporcu, parkurda beş tur atarak 20 km boyunca mücadele ettiler.
1. Ramazan Yılmaz - Çatalhüyük Gençlik Spor Kulübü 
2. Mustafa Tarakçı - Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
3. Said Mustafa Erdemli - Akören Belediyesi Kültür Spor


Türkiye Şampiyonası 4. Etap Puanlı Yol Yarışları Sonuçları
Türkiye Şampiyonası 4. Etap Puanlı Kriteryum Yarışları Sonuçları