Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Millilerimiz Fas’ta pedal çevirecek

Millilerimiz Fas’ta üç farklı tek günlük yarışa katılacak. Milli takım kafilesinde, Batuhan Özgür, Ahmet Örencik, Muhammed Selçuk, Enes Ay, Halil İbrahim Dilek, Mehmet Erken ve Antrenör Mustafa Karaselek bulunuyor.

Afrika Turu kapsamında koşulan yarışlarda, Türkiye Milli Takımı’nın yanı sıra, Cezayir, Mısır, Azerbaycan, Burkina Faso ve Güney Afrika’nın Milli Takımları, Fas’ın Milli, yerel ve olimpiyat takımlarıyla beraber pedal çevirecekler 

Fas Prensi Moulay El Hassan’ın onuruna düzenlenen 1.2 kategorisindeki yarışlar 22-25 Temmuz tarihlerinde gerçekleşiyor. Milliler ilk olarak 22’sinde koşulan Challenge du Prince - Trophée Princier Yarışında mücadele etti. Yarış, El Kelaa des Sraghna  - Beni Mellal arasında 151 kilometre olarak düzenlendi.

Bisikletçilerimizin katılacağı ikinci yarış olan Challenge du Prince - Trophée de l’Anniversaire, 24 Temmuz’da 140 kilometrelik bir rotada koşulacak. 25 Temmuz’da koşulacak olan son ve üçüncü yarış, 140 kilometrelik Challenge du Prince - Trophée de la Maison Royale’nin ardından sporcularımızın Fas programı sona erecek.