Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Milli Takımımız Polonya’da

Millilerimiz Romanya’da katıldıkları Tour of Szekerland’ın ardından, üç farklı tek günlük yarışa katılmak üzere Polonya’ya geçti.

Tour of Szekerland’da genel klasmanda 21 takım arasından üçüncü olan Milli Takım’da, Mustafa Sayar 13., Burak Abay 18., Halil İbrahim Doğan ise 23. olarak genel klasmanda yer aldı. Serkan Balkan yarış sırasında sırtına da geçirdiği yokuş mayosunda ikinci oldu. 

Polonya’da yapılacak tek günlük yarışların ilki, 15 Ağustos’ta düzenlenecek olan Puchar Mon. İlk kez 1958 yılında koşulan ve 57 kez düzenlenen yarış Polonya’nın Mazovya Voyvodalığı’nda yapılıyor.  2005’ten beri, UCI Avrupa Turu’nda 1.2 kategorisinde koşuluyor. 

Millilerimiz bu yarışın ardından, 17’sinde, Küçük Polonya ve Silezya Voyvodalığı’nda arasında düzenlecek, 21. Memorial Henrika Lasaka yarışında pedal çevirecekler. Sporcularımız son olarak 18’inde, Puchar Uzdrowisk Karpackich yarışında mücadele edecekler. Bu iki yarış da aynı ilki gibi 2005’ten beri, UCI Avrupa Turu’nda 1.2 kategorisinde koşuluyor. 

Romanya’da yarışan, Mustafa Sayar, Burak Abay, Halil İbrahim Doğan, Yunus Emre, Ahmet Örencik, Serkan Balkan ve Antrenör Kairat Baigudinov’un bulunduğu kafileye, Polonya yarışları için Batuhan Özgür ve Cebrail Şeker de katılacak.