Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Mehmet Samsa’ya “Şeref Diploması” ödülü

Mardin’de bisiklet sporunun gelişmesine ve uluslararası bir takım kurulmasına öncülük eden Mardinli Mehmet Samsa Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından ’Şeref Diploması’ ile onurlandırıldı.

Doktor tavsiyesi üzerine bisikletle tanışan Mehmet Samsa, sonrasında Mardin’de bisiklet sporunun ilgi görmesine büyük katkı verdi. Mardin’de uluslararası bir takım kurulmasına da imkan sağlayan,  Federasyonumuzun İl Temsilcisi de olan Mehmet Samsa, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Kurulu tarafından ’Şeref Diploması’ ile ödüllendirdi. 

Mardin’de bisiklete neredeyse hiç destek olmadığını söyleyen Samsa, Türkiye’nin uluslararası düzeyde yarışabilecek iki takımından birinin kurulmasına öncülük ettiğini söyledi. “Sayın valimizle istişare ederek, Mardin Büyükşehir Belediyesi adına bir bisiklet takımı kurduk. Tüm desteklerimi eksiksiz yaptım. Çok kaliteli bisikletler alarak, çok değerli antrenörleri Mardin’e getirerek, Türkiye Şampiyonası’na katılarak bazı başarılar elde ettik. 2017 yılında kurduğumuz takımımız, ilk yılında Türkiye 3.’sü oldu. 2018’de ise XCE Eliminator Türkiye şampiyonu olduk.”

Mehmet Samsa’yı kutluyor, katkıları için teşekkür ediyoruz.

Kaynak: TRTSPOR