Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Kosova Bisiklet Turu tamamlandı

Millilerimizin pedal çevirdiği Kosova Bisiklet Turu bitti.  26 - 28 Temmuz tarihlerinde koşulan üç etaplı yarışta, Genel Menajer Kairat Baigudinov liderliğinde Burak Abay, Cebrail Şeker, Emin Koçan, Halil İbrahim Doğan, Onur Turgut, Serkan Balkan ve Yunus Emre Yılmaz mücadele etti.

57 bisikletçinin yarıştığı Kosova Bisiklet Turu’nda ilk etap Lebanë - Terande arasında 142 kilometre, Motinë  -  Elez Han arasındaki ikinci etap ise 144 kilometre olarak koşuldu. 159 kilometrelik son etap ise Elez Han ve Motinë arasında yapıldı. 

Hem ikinci hem de üçüncü etapta ikinci sırayı alan Yunus Emre Yılmaz, iki etapta podyum görmeyi başardı. Bu sonuçlarla beraber puan klasmanında ikinci oldu.

İlk etapta 10. olan Burak Abay, ikinci gün aldığı dördüncülük ve üçüncü etaptaki altıncılığı sonrası, turu puan klasmanında üçüncü olarak bitirdi. 

İkinci etapta 10. son etapta ise dokuzuncu sırayı alan Halil İbrahim Doğan, yarışı gençler klasmanında beşinci olarak tamamladı. 

Yarışın üç etabını da kazanan Yunan sporcu Charalampos Kastrantas, genel klasman zaferinin yanı sıra puan klasmanını da lider bitirdi.