Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Federasyon Başkanımız Emin MÜFTÜOĞLU, Yunanistan Bisiklet Federasyonunu Atina’da Ziyaret Etti

Federasyon Başkanımız Emin MÜFTÜOĞLU, UCI (Uluslararası Bisiklet Birliği) Eski Asbaşkanı ve Avrupa Bisiklet Birliği Eski Başkanı Vladımir HOLECEK, Yunanistan Bisiklet Federasyonu Eski Başkanı ve Avrupa Bisiklet Birliği Eski Asbaşkanı Thanassis TZİMAS, Yunanistan Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Panagiotis GROUVAS, Avrupa Bisiklet Birliği Etkinlik Koordinatörü Vladimiros PETSAS ve Eski Profesyonel Bisikletçi Vasilis ANASTOPOULOS ile bir araya geldi. 

Müftüoğlu, göreve geldiği andan itibaren hem yurt içinde hem de yurt dışında yoğun bir çalışma ortamı sergiliyor. İki ülke federasyonu arasında bisiklet sporunu geliştirmek ve karşılıklı deneyim aktarımı yapmak için Yunanistan’a giden Müftüoğlu UCi’deki görev yaptığı eski arkadaşları ile bir araya geldi. Ana hedef olarak Bölgesel alanda, Balkan ülkelerinde ve Avrupa’da bisiklet sporunun kalkınmasına yönelik ortak projeler yapılması kararlaştırıldı. Bu bağlamda iki federasyon arasında ivedilikle çalışmalara başlanması yönünde fikir birliğine varıldı.
Başkan Müftüoğlu "Son derece verimli ve güzel bir dostluk görüşmesi oldu, en kısa zamanda bölgemizde zirveye oturacağız." dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı