Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Erkek Milli Takımımızın Ukrayna’da yarış günleri

23 Mayıs’ta yapılan tek günlük Chabany Race’te, sporcularımız yarışı tamamlayamadı. 24 Mayıs’ta koşulan, Horizon Park Race kapsamında yapılan üç yarıştan ilki olan Horizon Park Race for Peace’te, Onur Balkan 5. sırayı alırken, Halil İbrahim Doğan  yarışı 17. olarak tamamladı.

25 Mayıs’ta düzenlenen Horizon Park Race Maidan yarışında Batuhan Özgür 14. oldu. 26 Mayıs’ta Horizon Park yarışlarının sonuncusu Horizon Park Classic koşuldu. Halil İbrahim Doğan 20. olurken, Onur Balkan 24 ve Cebrail Şeker 25. sırayı aldı.

Ahmet Örken, Ukrayna’da kaza geçirdi. Milli sporcu, kaza sonrası performansı hakkında, kişisel sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. “Minsk’te yarış esnasında geçirmiş olduğum kaza sebebiyle belimde oluşan ağrı ve sağ bacağımda oluşan morluklardan dolayı, yarışlarda istediğim performans ve sonuçlara ulaşamıyorum. Allah’ın izniyle en kısa zamanda toparlanıp geri döneceğim. Sonuçları takip edenlere saygıyla duyurulur.”

Milli takım Ukrayna’da, 1 Haziran tarihinde koşulacak Tour of Ribas ve 2 Haziran’da yapılacak Odessa Grand Prix yarışlarına da katılacak.