Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Bursa Yıldırım Beyazıt Yarışı’nı Mustafa Sayar kazandı

Bursa Yıldırım Beyazıt Yarışı’nın galibi, Salcano Sakarya BB Takımı’ndan Mustafa Sayar oldu. Yunanistan Milli Takımı’ndan Miltiadis Giannoutsos ikinci olurken, Salcano Sakarya BB Takımı’ndan, dünün galibi Onur Balkan üçüncü sırayı aldı.

122 km’lik yarış, Bursa - Uluabat - Karacabey - Uluabat - Bursa rotasında koşuldu. 11 takımdan 65 sporcunun start aldığı, Orhangazi Yarışı’na göre daha düz bir rotada koşulan mücadeleyi 59 sporcu tamamladı. 

Yarış boyunca çeşitli kaçış denemeleri yaşandı. Çoğunda peloton kaçanları geri getirse de yarışın sonlarına doğru peloton da gruplara ayrıldı. Kaçan grupta olan Mustafa Sayar, finiş çizgisini rahat bir şekilde geçti. 

Üçüncü olan Onur Balkan’a madalyasını eski milli bisikletçi Halim Aytis verirken, ikinci olan Miltiadis Giannoutsos’a Bisiklet Federasyonu Teknik Kurul Başkanı Nurettin Kirpiksiz takdim etti.

Birinci olan Mustafa Sayar, madalyasını Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Gökmen Teyran’dan aldı. Yarışın galibi Sayar’a, sarı mayosunu Bursa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Önder Gülger verdi. Sprint klasmanının da birincisi olan ve yeşil mayoyu da kazanan Mustafa Sayar’a ikinci mayosunu Bursa Spor Şube Müdürü Abdurrahman Dağlı takdim etti. “En iyi takım” olan Salcano Sakarya BB Takımı’na kupasını Bursa İl Gençlik Spor Müdürü Hüseyin Uysal verdi. 

Yıldırım Beyazıt Yarışı Sonuçları