Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Antalya’da 4 günde 8 yarış

Antalya’da 13 Şubat Perşembe gününden başlayarak dört günde sekiz farklı yarış koşulacak. Grand Prix Alanya ve Grand Prix Gazipaşa yarışlarında hem elit kadın hem elit erkekler, Velo Alanya Junior Cup’ta genç kadın ve genç erkekler yarışacak. 

Grand Prix Alanya 
Velo Alanya tarafından düzenlenen yarışların ilki olan, 13 Şubat’ta yapılacak olan Grand Prix Alanya kapsamında hem elit erkekler hem elit kadınlar tek günlük yarışları düzenlenecek.  UCI Avrupa Turu takviminde 1.2 etkinliği olarak yer alan yarışlar Alanya’dan başlayarak Dim Barajı çevresinde koşulacak ve Alanya’da sona erecek.  Elit kadınlar yarışı saat 09.00’da Alanya’dan start alacak ve Dim Barajı etrafında iki turun ve toplam 115 kilometrenin ardından sona erecek. 13.30’da Alanya’dan başlayacak elit erkekler yarışı ise yine şekilde Dim Barajı etrafında üç tur ve toplamda 147.8 kilometre olarak koşulacak. 

Grand Prix Gazipaşa
14 Şubat Cuma günü yine tek günlük Grand Prix Gazipaşa yarışı düzenlenecek. Start ve finişi Gazipaşa’da olacak elit kadın ve elit erkek yarışları yine 1.2 kategorisinde yer almakta. Elit kadınlar yarışı saat 09.00’da start alacak ve sporcular 108.6 km boyunca mücadele edecekler. 13.30’da başlayacak elit erkekler yarışı ise 160.2 km olarak koşulacak. 

Velo Alanya Junior Cup 
15-16 Şubat Cumartesi ve Pazar günleri, iki günlük bir yarış olan Velo Alanya Junior Cup düzenlenecek. 2.1 kategorisinde yer alan genç kadınlar ve erkekler yarışlarının iki etabı da Manavgat’tan start alacak ve Manavgat’ta sona erecek.  Yarışın ilk günü olan 15 Şubat’ta 6.5 km’lik bir parkurda zamana karşı yarışları yapılacak. Genç kadınlar 10.30’da, genç erkekler 11.30 start alacaklar. İkinci gün ise sporcular 78 kilometrelik bir parkurda pedal çevirecekler.  Genç kadınlar yarışı 10.30’da genç erkekler yarışı ise 14.00’te start alacak.