Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
55. ULUSLARARASI CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU İLE İLGİLİ TEŞEKKÜR AÇIKLAMASI

       55. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turumuz Cumhurbaşkanlığımız adına yakışır bir organizasyonla tamamlanmıştır. Bu tur, bugüne kadar yapılan turların en iyisi olması nedeniyle takdir ve beğeni alması bizleri onure etmiştir.

      Tur’un 55 yıl önceki parkurlarında (Marmara Bölgesindeki illerimizde) koşulması, bu Tur’un ne kadar özlendiğini göstermiştir. Ayrıca bölgenin tarihi ve turistik güzelliklerini öne çıkarmış ve bu güzelliklerin 186 ülkede canlı yayın olarak tanıtımı sağlanmıştır. Bu turun ülkemiz adına dikkat çeken en önemli tarafı Dünya’da yaklaşık 3 milyar insan (Eurosport 1 ve Trt Spor kanalları) tarafından canlı yayında takip edilmesi; ülkemizin var olan değerini daha da yükseltmiştir.

      Cumhurbaşkanlığı Turumuzun Dünya Turları arasında olması nedeniyle Dünya’nın en iyi sporcularının da Turumuzda yer alması, Dünya Bisiklet Kamuoyu tarafından takip edilmiştir. Bu Tur’daki klasmanda Milli Takımımızın orta sıralarda bitirmesi, Dünya Klasmanı’ndaki yerimizi daha üst seviyelere taşımıştır.

     
Her zaman olduğu gibi 55. Cumhurbaşkanlığı Turumuza destek veren; Sayın Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, Bölge Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Koordinasyon Kurullarına, resmi kuruluşlara, UCI ve ulusal hakemlerimize, basın mensuplarımıza, organizasyon ihalesini kazanan firma yetkililerine ve dolayısıyla Tur’da emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

                                                                                            Erol KÜÇÜKBAKIRCI

                                                                                   Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı