Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
2. Avrupa Oyunları Minsk’te Start Alıyor

2. Avrupa Oyunları için Milli Takım kafilesi yola çıktı. 21-30 Haziran arasında Belarus’un Minsk şehri, 50 ülkeden, 15 spor dalı ve 23 farklı disiplinde yarışacak, 4000’den fazla sporcunun katılacağı oyunlara ev sahipliği yapacak.

 

Türkiye oyunlara, bisiklet dahil 14 branşta yarışacak 111 sporcu ile katılıyor. Milli takım kafilesinde beş bisikletçimiz bulunuyor. Ferit Can Şamlı, Halil İbrahim Doğan, Mustafa Sayar, Onur Balkan ve Keziban Koyun, ülkemizi yol bisikletinde temsil edecekler. Yol bisikleti yarışları 22-25 Haziran tarihlerinde yapılacak. 

 

22’sindeki ilk yarış Kadınlar Yol Yarışı olacak. 23’ünde Erkekler Yol Yarışı gerçekleştirilecek. 25’inde ise Zamana Karşı Yarışları ile bisiklette mücadeleler tamamlanmış olacak. 

 

Avrupa Oyunları sekiz spor dalında olimpiyat kotası verecek. Bisiklet de bunlardan biri. Oyunlar 12 farklı spor tesisinde gerçekleştirilecek. Minsk 2019’da toplam 200 madalya mücadelesi gerçekleştirilecek. Oyunlar 21 Haziran Cuma akşamı yapılacak olan açılış seremonisi ile başlayacak.