Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
"Kitlelere bisiklet turunu sevdirmeye çalışıyoruz"

Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından “Spor Turizmi ve Geleceğe Bakış Konferansı” gerçekleştirildi. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı’da Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta bir konuşma yaptı.

Küçükbakırcı, “Turizm biliyorsunuz gezmek, dolaşmak, tanımak gibi anlamlara gelirken aynı zamanda da sosyal, kültürel ve politik anlamda da her geçen gün önem artırarak devam etmektedir. Spor turizmi bir müsabakayı izlemek üzere veya müsabakaya katılmak üzere yapılan etkinliklerdir. Spor turizminin eğitici ve dinlendirici tarafı da her gün kitleler tarafından söyleniyor. Bizde her geçen gün bisiklet yollarımızı artırarak ilerliyoruz. Bugün Konya 495 km bisiklet yolu kullanıyor. Bisikletin diğer branşlardan farklı olan yanları da var. Kitlelere bisiklet turunu sevdirmeye çalışıyoruz ve aynı zamanda bisiklet üreticilerinin de satışlarında yüzde 50 artış olduğunu duyuyoruz. Diğer taraftan bisiklet branşı sağlık için önemli olan sporlarında başında geliyor. Ya yürüyeceksiniz, ya yüzeceksiniz ya da bisiklete bineceksiniz. Sağlığın karşılığı budur. Vücut belli bir süreden sonra koşmayı çok kabul etmiyor. Bundan dolayı bisiklet kullanımlarını artırarak devam etmeliyiz ” ifadelerini kullandı.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık tarafından Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı’ya plaket takdimi edildiği konferansa Turizm Fakültesi Dekan Yardımcıları Doktor Öğretim Üyesi Alaattin Başoda, Doktora Öğretim Üyesi Semih Büyükipekci, Turizm Fakültesi Sekreteri Mustafa Kırbıyık, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Saniye Gül Güneş, Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tugay Arat, Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.