Logo

TOUR OF TURKEY 10-15 EKİM 2017

                  53.CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU (TOUR OF TURKEY) SONA ERDİ

 

TURDA, TÜRK MİLLİ TAKIMI’NDAN ONUR BALKAN VESTEL TÜRKİYE GÜZELLİKLERİ BEYAZ MAYOSUNU KAZANIRKEN; AHMET ÖRKEN DE             SELÇUK-İZMİR ETABINI İKİNCİ OLARAK BİTİRDİ.

 

SALCANO’NUN SPONSORLUĞUNDAKİ YEŞİL RENKTEKİ SPRINT MAYOSU İSE 4 ETAP KAZANAN BORA HANSGROHE TAKIMI’NDAN SAM BENNETT FİNİŞE 200 METRE KALA DÜŞÜNCE EDWARDS THENUS’E GİTTİ

 

TÜRK HAVA YOLLARI’NIN SPONSORLUĞUNDAKİ KIRMIZI RENKTEKİ MAYO İSE BARDIANI CSF TAKIMI’DAN MIRCO MAESTRI’NIN OLDU

 

ŞAMPİYONLARIN ÖDÜLLERİNİ CUMHURBAŞKANLIĞI GENEL SEKRETERİ SAYIN FAHRİ KASIRGA İLE BİRLİKTE GENÇLİK VE SPOR BAKANI SAYIN DR. OSMAN AŞKIN BAK, SPOR GENEL MÜDÜRÜ SAYIN MEHMET BAYKAN  İLE TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYON BAŞKANI SAYIN EROL KÜÇÜKBAKIRCI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ VERDİ

 

10 Ekim’de Alanya – Kemer etabı ile başlayan ve toplam uzunluğu 1023 kilometre olan 53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u sona ererken 143.7’lik Salcano sponsorluğundaki İstanbul – İstanbul etabını Trek takımından Edward Thenus 3 saat 24 dakika 32 saniye ile kazandı. Tur’un galibi ise UAE Emırates Takımı’ndan Diego Ulıssı toplam 26 saat 32 dakika 15 saniye ile Turkuaz Mayo’yu sırtına geçirdi.

 

DİĞER MAYOLARIN SAHİPLERİ ŞU ŞEKİLDE OLUŞTU

Yeşil renkli Salcano Sprint Mayosu Bora Hansgrohe’nın, Türk Hava Yolları sponsorluğundaki Kırmızı renkli tırmanış mayosu (Dağların Kralı) Bardıanı CSF Takımı’ndan Mirco Maestri’nin, Vestel’in sponsorluğundaki Türkiye Güzellikleri olan beyaz Mayo’da Türk Milli Takımı’ndan Onur Balkan’ın oldu.

 

Tur Gazetesi 1.Etap İçin Tıklayınız

Tur Gazetesi 2.Etap İçin Tıklayınız

Tur Gazetesi 3.Etap İçin Tıklayınız

Tur Gazetesi 4.Etap İçin Tıklayınız

Tur Gazetesi 5.Etap İçin Tıklayınız

Tur Gazetesi 6.Etap İçin Tıklayınız