Logo

Son Güncelleme:07.03.2018

SALCANO GAZİANTEP MTB ETAP YARIŞLARI S2 23-25 MART 2018

TÜRKİYE

BİSİKLET FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

SAYI    : T.B.F.B/                                                                                                                                                                                         .…/.…/2018

KONU : “Salcano Gaziantep MTB Etap Yarışları S2”

 

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                                                                 …………………………

 

Federasyonumuzun 2018 yılı faaliyet programında yer alan “Salcano Gaziantep MTB Stage Race S2” etap yarışları 23-25 Mart 2018 tarihlerinde (yol hariç) Gaziantep’de yapılacaktır.

Salcano Gaziantep yarışı etap yarışı olduğu için Ulusal kategoriler ( Genç Erkek, Genç Bayan, Yıldız Erkek A, Yıldız Erkek B, Master Erkek 30, Master Erkek 40, Master Erkek 50 Yıldız Bayan) kategorileri sadece 25 Mart 2018 tarihinde yarışacak,  Yarışmanın sporcu kayıtları 24 Mart 2018 tarihinde 14.00 – 17.00 saatleri arasında Erikçe Macera Parkı Çocuk ve Gençlik Eğitim Kamp Alanı  Kayıt ofisinde yapılacaktır.Teknik Toplantı saat 17.30 – 18.30’da aynı yerde yapılacaktır.

1-) Yarışmanın sporcu kayıtları 22.Mart.2018 tarihinde 13.00 – 17.00 saatleri arasında Erikçe Macera Parkı Çocuk ve Gençlik Eğitim Kamp Alanı  Kayıt ofisinde yapılacaktır. Teknik Toplantı saat 17.30’da aynı yerde yapılacaktır. Sporcular, Uci kategorileri için Uci lisanslarını kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir. GSGM lisansı ve UCI lisansı olmayan yarışmacılar yarışmaya alınmayacaktır. Saat 17.00’den sonra kayıt yapılmayacaktır.

Yarışımız S-2 olup, Uci ödülleri Büyük Erkek ve Büyük Bayan kategorilerinde verilecektir.

2-) Federasyon Faaliyet Programı’nda yer alan MTB Yarışları’nın kayıtları internet üzerinden Federasyon sitesinde ilgili bölümden yapılmaktadır. Söz konusu kayıtlar, Teknik Toplantı’dan önceki gün saat 00.00’da kapanacaktır. Kayıt yaptırmayan sporcular yarışlarda start alabilecekler, ancak zamanında kayıt yaptırmayan kulüpler ve ferdi sporcular, her sporcu için 50 TL geç kayıt ceza ücreti ödeyecektir. Ceza dekontunu Federasyon’a ibraz etmeyen sporcuların harcırahları ödenmeyecektir. Kafile listesi oluştururken Federasyonumuzun 20/02/2018 tarihli ve 237 sayılı yazımız dikkate alınmalıdır.

3-) Yönetim Kurulumuzun 06 Mart 2017 tarihli kararı gereği; müsabakalarımıza katılan kafilelerde uygulanacak yeni harcırah sistemi aşağıda belirtilmiştir.

·         1-6   sporcu dereceye girerse  1 Antrenör

·         7-11 sporcu dereceye girerse  1 İdareci, 1 Antrenör, 1 Mekanisyen en fazla 2 kişi 

         (2 Antrenör), (1 Mekanisyen, 1 Antrenör), ( 1 İdareci, 1 Antrenör)

·         12-12 üstü  sporcu dereceye girerse  1 İdareci, 1 Antrenör, 1 Mekanisyen, en fazla 3 kişi

         (3 Antrenör), (2 Antrenör, 1 Mekanisyen) , (1 Antrenör, 1 Mekanisyen, 1 İdareci), (2 Antrenör, 1 İdareci) 

Not: (Büyük Erkek, Büyük Bayan, Genç Erkek, Genç Bayan, Yıldız Erkek A, Yıldız Erkek B, Yıldız Bayan kategorileri için geçerlidir)

4-) Yarışmalara UCI kategorilerinde Büyük Erkek ve Büyük Bayan kategorilerindeki kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir. Ulusal kategorilerde Genç Erkek ve Genç Bayan, Master 30+ Erkekler, Master 40+ Erkekler, Master 50+ Erkekler, U17 Erkekler, U15 Erkekler, Yıldız Bayan kategorilerindeki kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir.

(Master kategorilerine harcırah ödemesi yapılmayacaktır.)

5-) Kafile listesini Teknik toplantıda teslim etmeyenlere Harcırah Bordrosu düzenlenmeyecektir.

6-) Yarışmalarda ;

a) Toplantı saatinde bulunmayan  antrenör ve sporcuların harcırahları, geldikleri güne göre yapılacaktır.

b) Müsabakada açılan kategoriler 1 sporcu katılsa dahi start alır, alt veya üst kategoriler birleştirilemez, açılan kategoride eğer yarışı bitiren 4 sporcu veya daha az ise, tüm bitirenler harcırah alır. Yarışı bitiren 5 sporcu ise 4’ü harcırah alır. Açılan kategoride müsabakayı bitirenler 6 sporcu yada daha fazla ise %65 kuralı uygulanır.  Ancak Yıldız Bayan kategorisinde baraj uygulanmayacaktır. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı )

c)  Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2’den fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp  antrenöre, harcırahları. (a) bendinde belirtilen  sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.

7-) İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin  Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinin aslını Federasyon Görevlisine Teknik toplantı başlamadan vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı ve Iban Numarası)

8-)  Federasyonca harcırah ödenmeyen antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.

9-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır. UCİ K.3.1 maddesine istinaden, Sporcular kulüp adına koşuyorsa kulüp forması, ferdi koşan sporcu tek renk taşıyan forma giyeceklerdir. Kurala uymayan sporcuya start verilmez.

10-) Formalarında sponsor reklamı olanlar, Federasyona sponsorluk antlaşmalarını bildirmek durumundadırlar. Kulüpler ve ferdi sporcular, kayıt yapılırken sponsorluk antlaşmalarını Yarış Komiserine ibraz etmek zorundadır. Yarış Komiserine sponsor antlaşmasını ibraz edilmeyen forma ile yarışmaya başlatılmayacaktır.

11-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2017 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.

12-) Kafile listelerinde belirtilen kategoriler ve bilgiler eksiksiz bir şekilde girilecektir. 

13-) Örnek kafile listesi ve yarışma programı ekte sunulmuştur.

 

EKLER         :

EK-1 Yarış Programı
EK-2 Kafile Listesi

 

DAĞITIM    :

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ( İlgili İller)

                                                                                                                                                                                                                          

Beştepe Mahallesi Yaşam Caddesi Nergis Sokak No:7/A Kat:8 Daire:15 Yenimahalle/ANKARA(ViaTower İş Merkezi)
Telefon : 0 312 310 96 13  Fax : 0 312 312 12 75   E-mail : info@bisiklet.gov.tr
Web Adresi : www.bisiklet.gov.tr

 

Yarış Bilgileri İçin Tıklayınız

Kafile Listesi İçin Tıklayınız