Logo

Son Güncelleme:30.11.2015

27.11.2014 YOL BİSİKLETİ TEKNİK KURUL KARARI

1. Federasyon elinde dağıtılmak üzere bulunan 85 adet bisikletin dağıtılması hususunda, kulüplerin katıldığı müsabaka sayısına göre orantılı olarak dağıtılması uygun görülmüştür.

 

2.Türkiye Şampiyonası öncesinde Yıldız A, Yıldız B, Bayanlar ve Masterlar kategorilerinde yapılan yarışların en az yarısına katılan sporcular, Türkiye Şampiyonası’na katılabilirler.Söz konusu kategorilerin Türkiye Şampiyonası Saate Karşı müsabakalarına ise, aynı kulüpten bu özellikleri sağlayan en fazla 4 sporcu katılabilir.

 

3.Türkiye Şampiyonası’na, UCI puan stratejisi gereğince, yabancı sporcular ve KKTC’li sporcular, hiçbir kategoride katılamazlar.Diğer müsabakaları ortak koşulacak olup, değerlendirmeler kategorilere göre ayrı ayrı yapılackatır.

 

4-Bayanlar kategorilerinde, sporcu sayıları az olması nedeniyle, Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar’ın müsabakaları ortak koşulacak olup, değerlendirmeler kategorilere göre ayrı ayrı yapılacaktır.

 

5-Master kategorilerinde, %20 zaman barajı uygulanacaktır.Barajı aşarak yarışı bitirenlerin, herbir kategoride %50’sine harcırah ödenecektir.

 

6-2015 Sezonunda yapılacak olan yurtdışı müsabakalara ferdi olarak katılmak isteyenler, kendi imkanları ile katılabilirler, ancak bu şekilde katılanlara Millilik Belgesi verilmeyecektir.

 

7-Büyük Milli Takım Antrenörü, Suat TORGAY; Genç Milli Takım Antrenörü, Hakan KIPIK; Yıldız Milli Takım Antrenörü,Fatih ÖZKAN olarak belirlenmesi uygun görülmüştür.Yardımcı Antrenörleri,ilgili kategori antrenörleri belirleyecektir.

 

8-Bayan Milli Takım Antrenörü, Çetin PELEN; yardımcı antrenör ise İsmail YILDIZ olarak belirlenmesi uygun görülmüştür.

 

9-Kulüpler,2015 sezonun da Büyük Erkekler kategorisinde en fazla 10 sporcu ile yarışlara katılabilirler.

 

10-Yıldız – B kategorisinde, müsabakalara 12 yaşındaki sporcuların da katılmasına izin verilecektir.Zaman barajına bu sporcular da dahil olacaklardır.

 

11-Yol Yarışları müsabakalarda toplam yabancı sporcu sayısı en fazla 3 ile sınırlanacaktır.

 

12-UCI ME 2.2 kategoride yurtiçinde  yapılacak olan Uluslararası turlarda, kulüplerimizin koşturabileceği en fazla yabancı sporcu sayısı 2 olarak belirlenmiştir.

 

13-Kulüpler, Büyük Erkekler kategorisi haricinde diğer kategorilerde sporcu sınırlaması olmaksızın, ancak tek takım olarak, yarışlara katılabilirler.

 

14-Müsabakalar öncesinde yapılacak Teknik Toplantı’da toplantı saatine riayet etmeyenler ve kulüpleri temsil etmeye yetkili en fazla 2 idareci haricindeki kişiler, toplantıya alınmayacaklardır.Müsabakaların bitiminde yapılacak olan Ödül Töreni’nde, podyuma çıkacak sporcular,sporcu kıyafetleri ile ve zamanında hazır bulunacaklardır.Ödül almaya hak kazanıp da podyuma çıkmayan sporcu ve kulüplerin ödülleri iptal edilecektir.

 

15-Yarışlarda kulüp takip araçları konvoy düzeni içerisinde, yüksek araçlar arkada yer alacaklardır.

 

16-2015 sezonundan başlamak üzere, bundan böyle Federasyon Faaliyetleri’ne katılacak sporcu, antrenör,mekanisyen,masör, idareci ve diğerleri için Federasyon’ca verilecek lisans zorunluluğu getirilecektir.Lisans bedeli sporcular için sezonluk 10 TL idareciler 20 TL olacaktır.İl Müdürlüğü’nden alınmış lisanslarını ibraz edenler Federasyon lisansı çıkarabilirler.